Šiuo metu daug kas rašo, kad šiuolaikinė karta yra žiauri ir abejinga, nenori padėti vyresnio amžiaus žmonėms ir elgiasi su jais netinkamai. Ir vis dėlto jie turi pareigą rūpintis pagyvenusiais žmonėmis. Bet štai kaip būna kartais – istorija iš gyvenimo.
“Mano senelis buvo pamišęs dėl manęs! Jis apipylė mane dovanomis, vedėsi pasivaikščioti, o mano močiutė dar buvo žydinti moteris ir iš esmės užsiėmė tik savimi ir savo reikalais. Ji eidavo į darbą, kviesdavo draugus, prižiūrėdavo namus. Mano prisiminimuose nėra nė vienos akimirkos, kai ji bent kartą per savo laisvadienį skyrė laiko man ir išvedė mane pasivaikščioti arba paskaitė pasaką. Manimi rūpinosi tik senelis. O kai senelis išvažiuodavo dirbti į užsienį, močiutė mieliau mane pamiršdavo. Nors gyvenome gretimose gatvėse. Tuo metu man buvo apie šešerius metus. Labai gerai prisimenu tą laiką. Tuo metu manimi daugiausia rūpinosi seneliai iš motinos pusės. Mano senelis iš tėvo pusės taip pat siųsdavo siuntinius, sukneles, lėles, plaukų segtukus ir žaislus.
Senelis po poros ar trejų metų sugebėjo uždirbti tam tikrą sumą pinigų. Tada jis išvyko į kitą šalį. Jis ir mano močiutė pardavė namą šalia mūsų ir ten nusipirko kitą būstą. Tuo metu dar nebuvo daug interneto. Taigi ne visi turėjo net telefoną. Iš pradžių mes susirašinėjome. Siuntėme vieni kitiems laiškus. Paskui senelis susirgo ir po kelių mėnesių mirė. Mano močiutė nenorėjo palaikyti ryšio. Iš pradžių mes su mama jai rašėme, klausdamos, ar jai nereikia mūsų pagalbos.
Mano tėvas ir mama tuo metu buvo išsiskyrę ir kartu negyveno. Kiekvienas jų turėjo savo šeimą. Tėvas su savo naująja šeima išvyko pas mano senelį, kai šis susirgo. Jie rūpinosi seneliu, jį maudė, maitino ir gydė. Iš tikrųjų senelis mirė ant mano tėvo rankų. Po to, kai mano močiutė tapo našle, jie visi nusprendė gyventi kartu ir išsinuomojo butą mūsų mieste. Mano tėvo naujoji sutuoktinė tvarkė namų ūkį, plėtė daržą. Ji susitarė su kaimynais dėl šviežio, šviežio pieno iš po jų karvės, augino daržoves ir darė žiemos konservus. Po kurio laiko jie susilaukė vaikų, kuriems davė senelių vardus.
Retkarčiais paskambindavau močiutei, tekdavo bendrauti. Ir mano mama ant jų nepykdavo. Ji visada gerai atsiliepdavo apie savo buvusius giminaičius. Senelė dažnai telefonu skųsdavosi mažaisiais anūkais, kad jie triukšmingi ir nemandagūs, erzina ją. Ji kalbėdavo labai irzliai. Seniems žmonėms turi būti sunku sugyventi su jaunais žmonėmis.
O po to… tėvo nebebuvo. Mes su mama negalėjome eiti į laidotuves. Gyvenome skurdžiai, aš baiginėjau mokyklą, neturėjome daug pinigų, o skrydis buvo ilgas. Taigi nusiuntėme nedidelę sumą našlei ir nevažiavome.
Praėjo šiek tiek laiko ir aš vėl paskambinau močiutei. Ir nieko blogo apie vaikus nepasakė. Net pradėjau dėl jos džiaugtis, bet nesigilinau į jos sielą. Tikriausiai užaugo ir tapo ramesnė. Arba močiutė su tuo susitaikė. Po trijų mėnesių paaiškėjo, kad ji susipyko su savo naująja marčia ir išvijo ją su anūkais. Na, nėra labai baisu, būna, tik kaip gyventi svetimoje šalyje be darbo, be pinigų, be vyro ir giminaičių pagalbos. Be to, ji turėjo problemų su sveikata. Dėl to išgirdome gandų, kad vaikai buvo išdalyti globėjų šeimoms. Senelė mums apie tai nepasakojo. Ji tai slėpė. Mes atsitiktinai sužinojome šią naujieną iš draugų.
Kai su mama sužinojome, kas atsitiko, nusprendėme pasiimti vaikus iš tėvo antrosios santuokos. Jie buvo to paties kraujo, kaip ir aš, ir dėl nieko nekalti. Nuvykome pas jų močiutę, kad sužinotume, kur jie yra. Tačiau ji nieko nepasakojo. Ji sakė, kad laikė įvaikinimą paslaptyje. Grįžome namo nieko nepešę. Tuo metu buvau labai supykęs ant močiutės. Nustojau su ja bendrauti.
Praėjo šiek tiek laiko ir iš bendrų draugų sužinojome, kad močiutė sudarė sutartį su kažkuo, kas ją prižiūrės, ir perrašė jai namus. Supratau, kad ji nebeketina toliau su mumis bendrauti. Ji atsisakė savo šeimos. Taip bėgo metai…
Vieną dieną man paskambino moteris, kuri tikrino mano močiutę. Ji pasakė, kad ji susirgo ir nebegali judėti. Ją maitina iš šaukšto su plakta bulvių koše. Ji ėmė prašyti padėti pinigais, nes aš buvau jos anūkė.
Noriu būti teisingai suprasta. Neseniai gavau darbą. Galėjau susitaupyti pinigų, kad galėčiau stoti į universitetą. Pradėjo rinkti savo būstui. Tuo metu siunčiau jai pinigų, bet galiausiai teko taupyti maisto produktams. Negaliu padėti reguliariai. Ar galite mane kaltinti?”