Георги Иванов посвети целия си живот на едно — да отгледа дъщеря си като честен и добър човек. След като семейната им съдба се обърна и жена му почина от удар, малката Ралица остана само с него. Тогава той беше едва на тридесет и няколко, но от този ден нататък не помисли веднъж за себе си. Всичките му, сили, всичките спешени пари, цялата му душа — всичко бе за нея.
Живееха в покрайнините на Стара Загора, в стария къщур на баща му. Парите винаги бяха оскъдни — Георги работеше на строежи, носеше товари, през нощите пазеше складове. Но правеше всичко, за да има Ралица детство. Понякога взимаше заеми, за да ѝ купи хубава рокля за празника, понякога не ядеше с дни, само за да има нови обувки за училище. И всеки път, когато виждаше искрената ѝ усмивка, чувстваше, че животът му има смисъл.
Особено ясно си спомняше за Коледа — Ралица винаги я очакваше с нетърпение. В училище имаше конкурси за костюми, хоро и подаръци. Георги правеше всичко, за да не се чувства тя по-зле от другите. Веднъж даже даде последните си стотинки за бяла рокля, наподобяваща снежинка, и в тази вечер тя блестеше като истинска принцеса. Тя го прегръщаше и шепнеше: „Ти си най-добрият.“
Но временето мина. Ралица завърши училище с отличие и замина за София да следва. Всичко, както си е мечтала. Живееше в общежитие, учеше, работише — като всеки друг. Но животът в столицата постепенно я променяше. Първо маникюр, дизайнерски дрехи, после срещи с мъже „с пари“. Започна да ходи на скъпи ресторанти, луксозни салони. Баща ѝ продължаваше да ѝ изпраща пари, колети, сещаше се, дърпаше я да се връща, но тя все по-рядко вдигаше телефона.
И ето, един ден, съобщение. Без поздрави, без усмивки. „Татко, моля те, не идвай на сватбата ми. Ще има само богатигости, и ти… просто няма да си на мястото си.”